Вітаю Вас, Гість
Сьогодні: Середа, 26.04.2017, 11:56
Уроки пальчикової гімнастики

Рух пальців рук має тісний взаємозв'язок з мовною функцією, тому правильна координація рухів робить величезний вплив на розвиток мовлення дитини.

При супроводі рухів пальців повторенням римованих рядків занятних потішок, віршиків  у дітей формується правильна вимова звуків, удосконалюється пам'ять, виробляється вміння говорити чітко і швидко, погоджуючи мову і рухи.

Для розвитку фантазії у малюків можна надіти на пальчики різні ковпачки або розмалювати подушечки пальців смішними личками, обігруючи ситуацію. Головне, щоб дітям подобалося і вони отримували максимум користі.

Регулярні заняття роблять пальчики малюка більш гнучкими і слухняними, поступово готуючи руку дитини до тримання пляшечки, ложки, олівця, а пізніше і до ручки. Вчать орієнтуватися в просторі й розрізняти вправо - вліво, вперед - назад, вгору - вниз.

Особливості занять пальчикової гімнастикою для дітей різного віку

Тренувати пальці необхідно з самого раннього віку. Найбільш простим варіантом гімнастики для малюків можуть служити всілякі погладжуючі рухи, постукування подушечками пальців, кругові рухи по долоні, розтирання. Впливаючи на кисті рук дитини, ви масажуєте величезну кількість точок, що відповідають за різні органи людини, роблячи тим самим вашого малюка більш здоровим.

У немовлят з найперших днів життя руки постійно стиснуті в кулачки, але якщо їх розтиснути і помістити туди свій палець, можна відчути, з якою силою малюк його стисне - спрацьовує хапальний рефлекс. Стимулюючи дію цього рефлексу, дорослі сприяють якнайшвидшому ефективному емоційному та інтелектуальному розвитку малюка.

А вже з 6-7 місяців малюків починають знайомити з потішками: невеликими римованими віршиками. При цьому діти сприймають гру з однією рукою, а ось до 3 років формується вміння грати двома руками. Найбільш популярні і добре відомі кожному з нас народні ігри-потішки для найменших - «Сорока-білобока», «Ладушки», «Кую-кую чобіток», «Тосі-тосі» тощо.

Дітям 2-3 років можна запропонувати у вигляді гімнастики застібати і розстібати гудзики, замки, переливати воду з однієї ємності в іншу, зав'язувати і розв'язувати вузлики. Дуже корисні для дітей ігри з  пластиліном, піском. Вони заспокоюють, врівноважують дитину.

   Пізніше знайомимо дітей з назвами пальчиків:

 

   В  подальшому  можна лише називати дії, а діти виконують відповідні рухи пальчиками. Наприклад:

- Зустрілися великий та вказівний пальчик (середній, безіменний, мізинчик) , поперемінно лівою та правою рукою;

- Великий та вказівний пальчики правої руки дають щигля кожному пальчику лівої руки та навпаки;

- Перекладати різноманітні дрібні  предмети з одного місця на інше використовуючи лише два пальчика однієї руки – великий і вказівний, вказівний і мізинчик, середній і безіменний тощо.

Пальчикова гімнастика для дошкільнят має величезне значення, оскільки покликана підвищити рухову і координаторну активність дитячої руки, підготувавши її тим самим до письма. Чим регулярніші будуть заняття, тим легше і успішніше ваша дитина навчиться писати. Деякі вчені відзначають, що заняття пальчиковою гімнастикою впливають навіть на почерк дитини.

Додав: admin (26.12.2016) | Переглядів: 39