Вітаю Вас, Гість
Сьогодні: Вівторок, 25.04.2017, 00:54
Скарбничка порад

1. Завжди звертайте увагу на неправильне мовлення дитини, намагайтеся встановити причину (погане мовленнєве оточення, наявність патології ЛОР-органів тощо)

2. Пам'ятайте, що виявленні на початковому етапі порушення мовлення можна легше та швидше виправити.

3. Відсутність певних звуків у мовленні дитини завжди призводить до їх заміни іншими, у простих випадках – до спотворення вже існуючих, у складних – до міцного їх укорінення.

4. Не намагайтеся виправляти спотворені звуки самостійно. Якщо ви чуєте їх більше місяця – вони вже міцно закріпилися. Потрібна консультація логопеда з подальшим виправленням.

5. Якщо дитина розмовляє неясно і зрозуміти можете її тільки ви (а буває, що і ви не можете) неодмінно звертайтеся на консультацію до логопеда.

6. Ніколи не сваріть дитину на вади  у її мовленні – це породжує страх, невпевненість, а в подальшому призводить до неконтактності, недовіри та тривалої роботи з логопедом.

7. Стимулюйте дитину спілкуватися: під час прогулянки обговорюйте побачене, почуте. Звертайте увагу малюка на спів пташок, завивання вітру, плескіт води тобто на всі звуки, що її оточують. Обговорюйте прочитану казку, побачену телепередачу, мультфільм, різні життєві випадки.

8. Пояснюйте все, що цікавить дитину. Детальніше зупиняйтеся на об'єктах і явищах, які найбільше привертають її увагу.

9. З метою відпрацювання чіткої звуковимови корисно розучувати з дітьми чистомовки та скоромовки.

10. Започаткуйте ( і надалі підтримуйте) сімейну традицію щоденних бесід про прожитий день. Обговорюйте враження, поточні проблеми, досягнення.

11. Привчайте дітей бути ввічливими в розмові, бесідах з дорослими і дітьми. Подавайте приклад того, як треба вести діалог за столом, по телефону, у гостях тощо.

12. Читайте дітям твори дитячої художньої літератури. Цікавтеся новинками дитячого книжкового ринку, залучайте дітей до їх  вибору та придбання.

Додав: admin (26.12.2016) | Переглядів: 37