Вітаю Вас, Гість
Сьогодні: Вівторок, 25.04.2017, 00:58
Плата за харчування у ДНЗ залишиться без змін

Відповідне рішення було прийнято членами виконавчого комітету під час засідання 25 січня. 

 
За словами начальника відділу освіти Ладижинської міської ради  Юрія Журби, Кабінет міністрів своєю постановою вніс суттєві зміни у процедуру організації оплати за харчування в садочках. Якщо раніше держава чітко регламентувала відсотковий розподіл оплати за харчування дошкільнят між батьками та міською владою, то тепер Кабмін дозволив місцевим органам влади самим це визначати.
 
Крім того, урядовці скасували 50% пільгу в оплаті за харчування для дітей з багатодітних родин, залишивши її призначення на розсуд міських рад.
 
«Якщо раніше батьки багатодітних сімей мали право на 50% пільги на харчування у дошкільних закладах, то тепер ця норма відмінена.  Постановою Кабмін також визначено процентне співвідношення між платою батьків та бюджету за харчування в садочках. Якщо раніше - у минулому році - батьки платили 60% а бюджет -  40%, то тепер визначається: орган місцевого самоврядування визначає відсоток плати за харчування батьків та бюджету»,- повідомив пан Журба. 
 
У результаті обговорення,  члени виконавчого комітету вирішили не змінювати відсоток батьківської плати за харчування дітей в ДНЗ міста та залишили його на рівні попереднього року: 60% від вартості харчування на день, решту витрат покриватиме міська скарбниця.
 
За його словами, наприклад, мерія Вінниці вирішила, що розподіл плати за харчування у ДНЗ матиме вигляд: 70% - батьки, 30% - бюджет. 
 
Також виконавчий комітет своїм рішенням затвердив вартість харчування дітей в у садочках міста на одну дитину в день. Відповіло вартість харчування дітей віком до 3 (трьох) років становитиме до 17 грн., в оздоровчий період – до 18 грн, з 3 до 6(7) років  - до 20 грн., в оздоровчий період – до 21 грн.
 
Водночас від плати за харчування дітей у ДНЗ звільнено батьків дітей із сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Також на 50% зменшується батьківська плата для дітей із сімей учасників бойових дій
 
Автор: Олександр ГРІНЧЕНКО  (за матеріалами Lada.fm)
Додав: admin (01.02.2016) | Переглядів: 177