Вітаю Вас, Гість
Сьогодні: Вівторок, 25.04.2017, 00:56
"Ніхто не забутий, ніщо не забуто!"

Про життя та воєнний шлях Вороніна учням повідав член Ладижинської ветеранської організації Стеценко Олег Пилипович, а також голова ветеранської організації Тульчинського району Жуковський Казимир Станіславович.

Народився Степан Воронін у 1915 році в Московській області, працював у сільській лікарні. До складу армії увійшов 22 червня 1941 року, а в травні 1942-го отримав свою першу бойову нагороду – Орден Червоної Зірки за участь у першій Дем'янській наступальній операції.

З початку жовтня 1943 року у складі 38-ї армії брав участь у форсуванні Дніпра та захопленні та утриманні плацдарму на острові Жуков. В березні 1944 року найпершим під безупинним обстрілом ворога переправив батарею на правий берег річки Південний Буг в районі ще на той час села Ладижин. Під час бою 18 березня відкрив вогонь по ворогу, в якому і загинув. Сергій Воронін посмертно був нагороджений званням Героя Радянського Союзу, та похований у с. Копіївка.

Під час цієї розповіді, що лунала з вуст ветеранів, ніхто не промовив ні слова – саме в такі моменти розумієш, що все це було зроблено не даремно. Чиїсь чоловіки, батьки,сини йшли на фронт заради того, щоб їхні діти жили під мирним небом, і ніколи, навіть у самому неприємному сні, не чули жахливого слова «війна».

 

 

Додав: admin (22.03.2017) | Переглядів: 34