Вітаю Вас, Гість
Сьогодні: Понеділок, 24.04.2017, 17:16
Енергоефективна школа
  Проект стартував у Києві 17 вересня 2013 року. Основне завдання — поступове зменшення рівня використання теплової та електричної енергії школами, формування у підростаючого покоління навичок енергозбереження та дбайливого ставлення до ресурсів, підготовка та проектування власних ефективних технологій школярами старших класів.

    Завдяки реконструкції теплових мереж, заміні водяних радіаторів, утепленню фасадів і встановленню металопластикових вікон у школі, зимова температура в навчальному закладі підвищиться з +18 ... до +22 ... +25 градусів, що дозволяє економити 30% теплової енергії. Школа за зимовий період зекономить понад 23 тис. грн за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів.

    У рамках проекту «Енергоефективні школи» учні 1-11 класів Ладижинської ЗОШ №1 навчатимуться енергозбереженню не лише в теорії, але й на практиці. Учні 7 класів пройдуть унікальний навчальний курс «Основи теплопостачання та теплозбереження», який був розроблений на базі програми американських шкіл Green Schools з урахуванням українських реалій. У рамках курсу учні відвідають Ладижинську ТЕС, навчаться проводити теплоаудит будівель, самостійно розробляти проекти по зниженню енергоспоживання.

    Згідно з втіленням проекту, учні та їх батьки змінять ставлення до споживання енергії, почнуть вживати заходів з енергозбереження в школі та вдома.

   За підсумками факультативного курсу, школярі представлять проекти, спрямовані на скорочення споживання тепла та електроенергії у своєму навчальному закладі, після чого найкращі шкільні проекти з енергоефективності шкіл отримають по 180 тисяч гривень для втілення в життя зберігаючих технологій.

   У жовтні проект «Енергоефективна школа» почне реалізовуватися в Ладижинській ЗОШ №1.

   У класних колективах кипить плідна робота, оформляються енергетичні куточки, створюються енергетичні патрулі, утеплюються вікна в класних кімнатах, проходять конкурси малюнків та плакатів «Енергоефективність крокує поряд».

   ЗОШ №1 з радістю прийняла пропозицію Ладижинської міської ради взяти участь в конкурсному проекті «Енергоефективна школа».

   Програма проекту ЗОШ№1 захоплююча, вона включає в себе: тепловий аудит, конкурс плакатів, екскурсії для школярів на підприємство Ладижинської ТЕС, створення пілотної групи, розробка форми для учасників групи, факультатив по енергозбереженню, оформлення  тематичної полички та кутка, де батьки зможуть ознайомитися з умовами конкурсу, різноманітні виставки на тему енергозбереження. До пілотної групи відібрали кращих учнів 6-8 класів, які за допомогою вчителів та батьків будуть перевіряти класи на енергозбереження (на використання електроенергії, утеплення класів).

   В рамках програми проекту призначили керівника факультативного курсу про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього  споживача –Васильківська В.В., вчителя фізики.

Додав: admin (09.10.2013) | Переглядів: 491